رفتار جمهوری اسلامی و پاسخ طرفدارانش

گفت و گو با شنوندگان رادیو ونکوور در مورد رفتار حکومت ایران با مردم. اعتراض یکی‌ از طرفداران جمهوری اسلامی به مجید شهبازخانی. فایل صوتی: با سرعت پائین برای ایران

– شنوندگان عزیز هم اکنون در خدمت جناب آقای شهبازخانی هستیم ولی یکی از شنوندگان ما تماس گرفتند علاقمند هستند صحبتی داشته باشند. شب شما بخیر در خدمتتان هستیم بفرمایید.

– سلام آقای محسنی خیلی ممنون از این برنامه جالبتون، آهنگ های خوبی، حرف هایی که می زنین واقعا جالبه. و انسان چه جوری بگم آدم شوک می شه این خانمی که الان صحبت کردن خانم لاله بود یا به اسم آن خانمی بود که زجر کشیده.

– خانم لادن  مطلبی از زبان خانمی که در زندان بودن به جای ایشان ان مطلب را خواندند.

– آره من چند روز پیش یک دی وی دی تماشا کرده بودم و فیلم اینقدر ناراحت کننده بود آقای محسنی که من سه دفعه این فیلم  رادیدم؛ همین طور گریه کردم.  یک فیلمی درست کردند در آمریکا خوب من می دانم در آمریکاست در ایران که نیست و یک جایی را نشان میدهد، شهره آغاسی، بهترین فیلم را بازی کرده و اسم فیلم ثریا است. اینقدر من زجر کشیدم. با یک دختر خارجی نگاه می کردیم و اون اینقدر گریه کرد چون نوشته انگلیسی دارد.  من  تعجب کردم یک زن نجیب یک زن خوب بعد آقا، خیلی عذر می خواهم، نامردش چطور آن را به چه روزی انداخت. سنگ بارانش کردند. من واقعاً متاسف هستم برای این خانم هایی که این طور زجرها را می بینند. ولی الان می گویند این طور است. ولی آقای محسنی نمی دانم من زیاد باور نمی کنم که مثلا الان هم این طور باشد. شما چی فکر می کنید؟ شنونده ای هست که واقعاً بگوید مثلا الان هم این طور است؟  یعنی انسان شوکه می شود.

– اجازه بدهید که آقای شهبازخانی را روی خط بیاوریم شاید ایشان جواب شما را بتوانند بدهند. جناب شهبازخانی سلام عرض می کنم شب شما بخیر در خدمتتون هستم.

– درود می فرستم. متاسفانه به همین شکل است. افرادی که شاهد هستند شهادت می دهند به وضعیتی که در زندانهای ایران هست. نه تنها خانم ها بلکه آقایون هم مورد تجاوز قرار می گیرند.

– من باور نمی کنم به خدا. من گفتم یک فیلمی را درست کردند آقای شهبازخانی ولی فکر نمی کردم.

– من آن فیلمی که شما می فرمایید را مشاهده نکردم منتهی در پاسخ به این پرسش که آیا در زندانها تجاوز می شود بله این کار انجام می شود. حتی بدتر از آن این افراد وقتی که شکایت می کنند افراد را باز بازداشت می کنند و شکنجه مجدد می کنند.

– یعنی همان آقا یا خانم یا هر کس آن را دو مرتبه شکنجه می کنند.

– بله حق شکایت ندارید.

– من اصلا باور نمی کنم. یعنی در این موقعیت یعنی نمی دانم ایران چه فکر می کند؟ فکر می کند یعنی مملکت آزادی است؟

– یک فیلم مستند است. واقعیت است. درباره زندگی خانم ندا آقاسلطان است که ایشان از چه خانواده ای بوده کدام خیابان بوده یک نفر که کار تحقیقاتی ژورنالیستی انجام می داده امریکایی هم هست از همان خیابان فیلمبرداری کرده، از محلش فیلمبرداری کرده، با خواهرش ، با دوستانش، با مادرش و  همکلاسی هایش صحبت کرده تا ببیند این چه جور شخصیتی بوده، چه جور آدمی بوده. توی آن فیلم یکی از این خانم ها که دارند توضیح می دهند خودشان توی تظاهرات بودند . می گفت که ما را بردند توی اورژانس آدم ها همین جوری غلت می خوردند توی خون خودشان بعد در عین حال یک دفعه بسیج حمله می کنه همه آدم هایی که توی اورژانس بودند و پر بوده از زخمی ها. حمله می کنند به قصد زدن و به آدم هایی که پزشک بودند و پرستار بودند بهشون حمله می کنند، کتک می زنند که چرا شما دارید از این افراد دفاع می کنید. تعداد زیادی از این آدم ها را با دست و پای شکسته می برند کهریزک که در آنجا افراد زیادی مورد تجاوز جنسی قرار گرفتند.

– زنده به گور می کنند؟

– نمونه هایی هست که یک خانمی را که بهش تجاوز کرده بودند وقتی که می خواستند لاپوشانی بکشند چون کشته شده بود، این خانم در زیر شکنجه از تجاوزاتی که بهش شده بود جسدش را اول رویش اسید می پاشند حتی قانع نمی شوند برای اینکه آثار را کامل از بین ببرند بعدا خاک می کنند و از این نمونه ها زیاد هست که حتی اجساد را با اسید از بین می بردند و بعد چال می کردند به صورت دسته جمعی.

– آقای شهبازخانی چرا این کار را می کنند؟ یعنی این دین گفته؟ یعنی دین ایرانی گفته یا مثلاً در قرآن؟ من نمی دانم. باور کردنی نیست اصلاً.

– بله مشکل است باور کردنش. در زمانی که در سال 67 وقتی که می خواستند اعدام بکنند دخترانی که ازدواج نکرده بودند را یک نفر بهشون تجاوز می کرد و بعد این آقا با خودش یک بسته شیرینی می برد به در خانه پدر ومادرش و می گفت که من داماد شما هستم و دختر شما را ما اعدام کردیم. به این شکل اینها در حقیقت خبر اعدام خانم هایی که ازدواج نکرده بودند و اصطلاحاً باکره بودند، به این شکل به خانواده هایشان اعلام می شد. علتش این بود که اونها معتقد بودند که چون دختر باکره به بهشت می رود برای اینکه این به بهشت نرود، این کار را باهاش می کردند.

– بعد الان، الان این دین قبول داره تمام ملت ها اینو؟

– نه. این کاری است که اونها می کنند. یعنی نتیجه حکومت دینی است. هر کاری که بخواهند می توانند به اسم دین انجام بدهد. وضعیتی که در ایران هست باورنکردنی است. وضعیت زندانها.

– یعنی من اصلاً لرزیدم این فیلم را دیدم. واقعاً یک خانمی ایرانی به من گفت این حقیقتاً من با چشمم دیدم در ایران. شما یادتون نیست. من نمی دونم والا. من ایران را به یک چشم دیگر می دیدم همیشه. آزاد و همه چی!

– وضعیتی که در زندانهای ایران هست غیرقابل توصیف است. جوانهایی که انجا می روند معلوم نیست که اصلاً زنده بیرون بیایند یا نیایند.

– شما درست می فرمایید. خیلی سخت است.

– یکی از دوستان من که چند سال پیش بازداشت شده بودند ایشان در یک کشور خارجی زندگی می کردند. برای مدت زیادی. ساکن آنجا بودند از بچگی هم آنجا تحصیلاتشان تمام شده بود. به خاطر مسائل ملی می روند به ایران. و فعالیت سیاسی می کنند. در جریان 18 تیر دستگیر می کنند ایشان را. خانمی هم هستند. می گفتند که منو وقتی که دستگیر کردند مارو نگه می داشتند به خط می کردند و با چکمه و پوتین محکم لگد می زدند به ساق پای ماها به شکلی که ساق پای ماها همه برای مدت طولانی باد کرده بود استخوانهای پاهای ما شکسته بود. قبل از اینکه بخواهند از اینها بازجویی بکنند.

– آقای شهبازخانی این انسانها واقعیت یعنی مال دولت اند؟

– بله. اینها از افرادی هستند که مال بسیج هستند مال سپاه پاسداران هستند مال دولت آقای احمدی نژاد هستند.

– زن و بچه اینها ندارند که اینطور زن را زجر می دهند یا مرد یا هر کس دیگری را.

– واقعاً اصلاً شما اگر که نگاه بکنید به فیلم هایی که در دوران تظاهرات چه جوری اینها کتک می زدند مردم را تعجب آور است. من یک صحنه ای دیدم که هرگز فراموش نمی کنم. در شیراز بود. یک خانمی بود که سنشون کمی بالا بود. بغل نرده های دانشگاه نشسته بود. یک دفعه پلیس حمله می کنه به مردم. نشسته بودند دانشجو یا کسی از توی دانشگاه با تلفن دستی اش فیلمبرداری کرده بود من آن فیلم را دیدم و وقتی که مردم شروع می کنند فرار کردن این خانم به خاطر اینکه سنشون یک مقداری بالا بود نمی تونه پا بشود و فرار بکند. چند نفر با باتوم داشتند ایشان را محکم می زدند حتی آن پسر که داشت فیلمبرداری می کرد.میگفت نزنین من دارم صدای خرد شدن استخوانهایش را می شنوم. بعد این خانم چادرش را محکم گرفته بود توی خودش می غلتید . مواظب بود که چادرش نیفته. می گفت نزن، ننه نزن.

– من یک دوست داشتم اسمش هم الان می گویم رفت دیدن مادرش اسمش مرجانه. رفت خانه مادرش را ببیند ایران، گرفتند توی زندان 6 – 7 نفری اینقدر این را زدند. تو کجا بودی روزهایی که ما زجر می کشیدیم؟ رفته بودی کانادا؟ من گفتم مرجان راست می گی؟ گفت به خدا. تمام دکمه های ژاکتم را کندند اینها. می خواستند لابد تجاوز کنند. این ها را می ترسانند. آقا شما فکر می کنید این طور است.

– وحشیانه عمل می کنند.

– خیلی وحشیانه است. اصلا شاک شدم من و دوستم نشستیم این فیلم را نگاه کردیم.

– اصلا توی خیابان بعضی موقع ها حمله می کردند به آپارتمان های مردم، یعنی خونه مردم، با ماشین پارک شده کنار خیابان اصلا کسی دور و برش نیست نصفه شب می ریختند و شروع می کردند چماق زدن و شیشه های همه ماشین ها را توی خیابان از اول تا آخر شکستن.

– یک خانم هایی هستند الان به من می گویند که ایران خوب بشود این سوال داشتم از شما. ما برمی گردیم ایران. می گویم کی؟ می گوید همین چند وقت که پسر شاه می خواهد بیاید. می گویم پسر شاه کجا می خواهد بیاید؟ می گویم او را هم می کشند تکه تکه می کنند بیچاره را این آدم ها که وحشی هستند. مزاحمتون بیشتر از این نمی شوم واقعاً خوشحال شدم از صحبت کردنتون و حرف هایی که زدید. می دونید انسان را یک ذره روشن کردید.

– سپاسگزارم شب خوبی داشته باشید.

-خوب جناب شهبازخانی اگر موافق باشید برویم سراغ برنامه های امشب در برنامه دیدگاه ها و اندیشه های امشب شنوندگان عزیز به بررسی تحولات قرقیزستان و مقایسه آن با تحولات ایران خواهیم پرداخت و در بخش دوم برنامه مراحل تولید و غنی سازی اورانیوم در ایران را برای استفاده در نیروگاه ها و بمب اتم رو بررسی می کنیم. آقای شهبازخانی در هفته گذشته سقوط دولت قرقیزستان خبرساز بود. علت سقوط دولت چه بود؟

– قیمت برق افزایش پیدا کرده بود بیکاری زیاد شده بود و فشارهای اقتصادی کمرشکن در عین حال رئیس جمهور آنجا اقتصاد کشور را در دست دوستان و خانواده خودش قرار داده بود. مردم آمده بودند که اعتراض بکنند به بالا رفتن قیمت برق در میدانی که جمع شده بودند نزدیک کاخ ریاست جمهوری بود. پلیس به مردم تیراندازی کرد. مردم در مقابل به پلیس حمله کردند. نیروهای ارتشی را شکست دادند و دولت سقوط کرد.

– سپاسگزارم آقای شهبازخانی یکی از شنوندگان عزیز را ما روی خط داریم اگه اجازه بدهید خط ایشان را باز بکنم. سلام عرض می کنم.

– شب جنابعالی هم بخیر شب آقای شهبازخانی بخیر. من خیلی گلایه دارم از شما آقای محسنی، جناب شهبازخانی به شعور همه شنوندگان خودشان توهین می کنند با این طرز صحبتی که می کنند. من هیچ حزب الهی هستم نه طرفدار جمهوری اسلامی هستم نه مارک دوست دارم کسی بهم بچسبونه ولی گاهی اوقات حس می کنه من بر حسب اتفاق بدون تعارف از موقعی که شما رادیوتون سیاسی شد من ترجیح دادم که دیگر رادیوی شما و امثال این رادیوها که در ونکوور پخش می شود را گوش نکنم و علتش هم این بود که برایم یک سوءتفاهمی پیش اومده و می بینم که شنونده یعنی ما شنونده های شما مورد توهین قرار می گیریم. با این اطلاعاتی که داده می شود و با این صحبت هایی که داده می شود و گفته می شود در توی رادیوها آدم احساس حقارت می کنه. یعنی از ایرانی بودن خودش هم آدم شرم می کنه و می گه ایرانی که مرکز هوش و ذکاوت و دانش و فضل و همه اینها هستش چرا باید بشیند این لاتاعلات را گوش بکند ببخشید که من اینجوری صحبت می کنم چون دیگر واقعا نتوانستم خودم را کنترل کنم.

– خواهش می کنم از بیان احساستون راحت باشید. من از آقای شهبازخانی خواهش می کنم که جوابتون را بدهند. شما ادامه بدهید راحت باشید.

– من راحتم. من تنها ناراحتیم این است که واقعا این آقای شهبازخانی گاهی اوقات یک صحبتهایی می کند که اصلاً درست نیست و جایز نیست آدم به این طریق صحبت بکند و چشم بپوشد از آن فوایدی که وجود دارد.

– ممکن است بفرمایید چه گلایه هایی در چه مواردی است؟

– ببینید ایشان یک صحبت هایی می کند که در هر انقلابی که در دنیا به وجود آمده این مسائل بوده و گفتند که انقلاب ها همیشه باعث یک سری کشتارها یک سری افکار غلطی می آید در توی کار و در طول انقلاب یا آن انقلابیون چهره شون را عوض می کنند و بهتر می کنند یا اینکه بدتر می شوند و از بین می روند و خودشان خودشان را می خورند. ما الان داریم نگاه می کنیم با چشم باز با این، شما من ازتون خواهش می کنم یکی از آن تلویزیون های ایران را در طول هفته بشینید نگاه کنید یک برنامه هایی دارد پخش می کند از نظر اصول اقتصادی از بنیه و از ریشه دارند کار می کنند با این همه تحریم اقتصادی ما داریم به کجا می رویم و با این مسائلی که الان در داخل ایران با این همه آزادی. شما اگر اینجا دو تا تظاهرات بکنی تظاهرات سوم پلیس پدر صاحب بچه آدمو در می آورد. و تظاهراتی می کنید که همیشه علیه کشورهای دیگری باشد منافع امپریالیمس حفظ بشود شما آزادی. ولی شما نمی توانی بروی برای تکس12 درصدی که می خواهند از شما بگیرند این همه مشکلاتی که اینجا داریم این همه تکسهایی که داده می شود این المپیکی اینجا می شود. یا امثال آن در کشورهای آمریکای خودمان که همین بغل ما قرار گرفته شما یک کدام از این کارها را بکنید می برندتون جایی که عرب نی انداخت این است که یک خورده بیاییم.

– پوزش از شما دارم آقای محترم. شما فرمودید که بنده لاتاعلات می گویم و گفتید

– شنونده محترم خواهش می کنم اجازه بدهید ایشان جوابتان را بدهند. یک لحظه گوشی

– رادیوی شما را هم قطع می کنم. اینم به خاطر اینکه خانم من این رادیو را روشن کردند که اعصاب من بهم ریخت.

– ایشان فرمودند که بنده لاتاعلات می گویم و مطالبی را می گویم که صحت ندارد بفرمایید که کدام مطلب را که من گفتم صحت ندارد؟ آیا در زندانهای ما تجاوزات صورت نمی گیرد؟ آیا مطلبی که در یوتیوب هست و نشان می دهد که یک پیرزن به این گونه باهاش رفتار می شود صحت ندارد؟ خانم هایی که برای من گفتند چنین ضرباتی بهشون زده صحت ندارد؟ من چیزی را نگفتم که صحت نداشته باشد آنچه را که شما اضافه می کنید مبنی بر اینکه در هر انقلابی یک اتفاقاتی می افتد توجیه تجاوزاتی است که در زندانها می شود. امری است که ممکن است یک کسی قبول بکند یک کسی قبول نکند. حالا شما می پذیرید این جور چیزها را و می گویید که به این دلیل که در کانادا امپریالیسم هست و اینجور چیزها در نتیجه آنها حق دارند یک چنین کارهایی را انجام بدهند. سوال من از شما این هست که آیا شما آنچه را که ما به چشم خودمان داریم می بینیم روی یوتیوب، روی تلویزیون، روی دی وی دی، این ور و آن ور مردم خودشان آمده اند می گویند این که تجاوز به جوانان می شوند به مردان می شود؛ من نمی گویم آقای کروبی می گوید که ریاست جمهوری آن مملکت را می خواست داشته باشد. کسی می گوید که بهش تجاوز شده است. من از خودم نمی گویم مثلا بگوییم که لاتاعلات است یا صحت ندارد. این مطلب را مجلس جمهوری اسلامی دارد دنبال می کند. افرادی را که بهشون تجاوز شده وقتی که دوباره می گیرند به زندان می اندازند. من نمی گویم؛ کسی می گوید که فرار کرد بعد از اینکه بهش تجاوز شد. مکاتبات اینها هست، مکالمات اینها هست، مدارک اینها هست؛ لاتاعلات نیست. یعنی صحت دارد اینکه شما می خواهید توجیه بفرمایید چونکه انقلاب شده آنها می توانند این کارها را بکنند خوب دلیل شما هست. ما معتقد هستیم که در هر جایی نبایستی این کار را کرد. اون حالا ممکن است ما اختلاف نظر داشته باشیم یا اینکه در جمهوری اسلامی شما می فرمایید که اقتصادش چقدر خوب است یا چقثدر آنجا پیشرفت می کنند. نظر شما است ممکن است ما نظر متفاوتی داشته باشیم. من خیلی خوشحال می شوم که ما آمار صریح ارائه بکنیم شما هم آمار صریح خودتان را ارائه بکنید و ببینیم که آیا جمهوری اسلامی وضعیت اقتصادی اش خوب است که دولت قرار شده به خاطر اینکه بتواند ادامه حیات بدهد 20 بیلیون یورو می خواهد از کشورهای خارجی قرض بکند؟! و در عین حال مملکتی که دومین صادر کنننده نفت اوپک است بایستی یکی از وارد کنندگان بنزین باشد؟ و فقط سر مسئله اتمی خودش هر سال 15 بیلیون دلار هزینه بدهیم و خود دولت دارد می گوید که اگر که 40 میلیارد دلار یارانه ها را تصویب نکند مجلس دولت دیگر نمی تواند کار بکند. خود بانک مرکزی دارد می گوید که اگر که وضعیت اقتصادی به همین شکل پیش برود ما با رکود اقتصادی روبرو می شویم که نمی توانیم ادامه حیات بدهیم. منتهی من حاضر هستم که فیلمی که زدن آن زن پیری که در شیراز عرض کردم که به عینه دیدم را برای شما بفرستم که شما آگاه بشوید و دیگران آگاه بشوند و ببینند که چه اتفاقی در آن مملکت می افتد.

– خط آن شنونده قبلی را هم قطع شد یا خودشون قطع کردند. مثل اینکه نتوانستن صبر بکنند.

– در هر صورت در هفته های آینده من خوشحال می شوم اگر که صدای من را می شنوند بفرمایند. نه اینکه بخاطر من. بخاطر رادیو، به خاطر شنوندگان که دیگر کسی دیگر نیاید و حرف دیگری را نزند که صحت نداشته باشد. این جمله درست نیست که آقای شهبازخانی چیزی می گوید که اعصاب من خرد می شود. مهمتر این است که آن چیزی که من عرض می کنم آیا صحت دارد یا نه. اگر بنده مطلبی را بگویم که نادرست باشد، بله من می پذیرم که لاتاعلات است. بعد هم ایشان می فرمایند که حزب اللهی نیستم. اصلا مهم نیست که باشید یا نباشید. مهم تر این است که آیا در مملکت به دختران ما در زندانها تجاوز می شود یا نمی شود؟ در سال 67 آیا چنین اعمالی صورت گرفته؟

– این چیزی است که خود جمهوری اسلامی هم قبول دارد.

– اصلا این افراد پدرشان هست، مادرشان هست، خانواده اشان هست. در زندان ها در سال 67 هفت هزار انسان بدون گناه را اعدام کردند.

– یک جواب کوچولو هم به این شنونده عزیزمون بدم. اینکه ایشان می گویند در اینجا نمی شود تظاهرات کرد. در تمام زمینه هایی که ایشان اشاره کردند تظاهرات می شود. و بارها شده من خودم شاهد بودم فیلمبرداری کردم به دولت کانادا ایراد گرفته می شود و حتی در زمانی که بازیهای المپیک انجام می شد به دولت کانادا ایراد گرفته شد و در جاهای مختلف تظاهرات انجام شد. با کمال تاسف ما به انتهای برنامه رسیدیم من از شما و شنوندگان عزیز باید عذرخواهی بکنم و شب بخیر بگویم. شب شما بخیر آقای شهبازخانی.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s