اطلاعیه ویرچوال کامیونیتی

بدنبال نیاز به گفت و گو در مورد ویرچوال کامیونی از طریق ایمیل گروه، تعدادی از اعضاء پیشنهاد تاسیس ایمیل گروه ویرچوال کامیونیتی را مطرح نمودند. لذا بدین وسیله از کلیه افرادی که مایل به عضویت در هیئت موسس این ایمیل گروه میباشند دعوت بعمل میاید. هرکس حق دارد عضو مؤسس ایمیل گروه ویرچوال کامیونیتی باشد و این دعوت نامه را به دیگران نیز ارسال و درخواست خود را برای پیوستن به هیئت موسس تا پایان ماه اگوست 2010 اعلام نماید.
ویرچوال کامونیتی متشکل از افراد و نهادهای اجتماعی است که در نقاط گوناگون جهان برای رسیدن به دمکراسی و حقوق بشر در ایران فعالیت مینمایند. بدین منظور ما با استفاده هرچه بیشتر از امکانات ارتباطی‌ عصر انفورماتیک، شهروندان را نسبت به فعالیتهای نهادهای گوناگون اجتماعی و حقوق انان در این نهادها آگاه مینمائیم تا فصل مشترکی بین نهادهای اجتماعی با شهروندان را فراهم نمائیم. درعین حال اعضای ویرچوال کامیونیتی با استفاده از امکانات موجود، در درون ویرچوال کامیونیتی، به سازماندهی خود برای دستیابی به خواسته هائی که خود معین مینمایند میپردازند.
پیشنویس قوانین پیشنهادی که قرار است ازجمله موضوعات مطرح شده در ایمیل گروه باشند تاکنون به شرح زیر میباشند.
عضویت: هرکسی میتواند عضو ایمیل گروه ویرچوال کامیونیتی گردد و ایمیل گروه مستقل از ویرچوال کامیونیتی است. به عبارت دیگر، عضویت در ایمیل گروه به معنی عضویت در ویرچوال کمونیتی نیست. هرکس میتواند هر مطلبی که مربوط به گروه است را چه بصورت نوشته یا فایل ارسال نماید. عضو فعال کسی است که ایمیلهای دریافتی را مطالعه نماید.
هیئت رسیدگی: چنانچه تعداد اعضاء فعال گروه به پنجاه نفر رسید، از بین اعضاء فعال که مطلب ارسال نموده اند، انتخاباتی همگانی برای تعین گروه پنج نفره در هیئت رسیدگی به شکایات برگزار خواهد شد.انتخابات هیئت رسیدگی به شکایات سالیانه است.
قوانین و آئینامه داخلی: نظارت بر گروه فعلا بعهده اعضاء گروه و هیئت مؤسس می‌باشد. هیئت مؤسس در حال حاظر وظیفه هیئت رسیدگی به شکایات را برعهده خواهد داشت و موظف به تنظیم قوانین و آئینامه داخلی دائمی خواهد بود و بسته به نوع تخلف بر مبنای قوانین تصمیم ‌گیری مینماید. مجازاتهای پیشنهادی موقت در حال حاظر شامل تذکربه متخلف، پاک نمودن نوشته ارسالی‌، منع متخلف از ارسال پیام برای مدت معین و‌یا اخراج از گروه می‌باشد. هرعضو گروه حق دارد در صورت تأید شکایت خود توسط سه عضو دیگر، به هیئت مؤسس در مورد مطلب یا مطالب ارسالی شکایت نماید. اعضای گروه موسس اگر خود شاکی‌ یا متخلف باشند، حق رأی در هیئت رسیدگی به شکایات را ندارند و بقیه اعزاء هیئت بایستی با اکثریت در آن مورد تصمیم‌گیری نمایند.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s